Uitblazen bij een Rustpunt

05/09/2025

Vanmorgen zijn we vertrokken voor onze derde Fietsvakantie Groningen en de Wadden van dit seizoen. Meteen ook de laatste.

Tijdens deze vakantie stoppen we 2 keer bij een Rustpunt om iets te drinken en naar het toilet te gaan.

Een eerste keer waar we de eerste dag toekomen met de autocar in Zuidlaren.

En op zondagmiddag halfweg de rit tussen de ferryterminal in Lauwersoog en ons hotel, wanneer we terugkeren van de fietstocht op Schiermonnikoog.

Eind juni begeleidde ik zelf deze autocarvakantie en het verwonderde me dat maar weinig deelnemers zo’n Rustpunt kennen.

In een Rustpunt kan je koffie of thee maken of staat die klaar in een thermos, hebben ze flesjes fris in de koeling en soms ook ijsjes. Je neemt wat je graag hebt en je steekt het geld in een doosje.

Meestal kan je er ook naar het toilet.

Het zijn vaak particulieren op het platteland die zo’n Rustpunt uitbaten.

De locaties zijn te herkennen aan het logo hierboven op de foto.

Ze liggen vaak langs fietswegen en wandelpaden en zijn bedoeld voor fietsers en wandelaars.

Ik heb het even opgezocht en over heel Nederland zijn er al meer dan 650 Rustpunten, vooral in het midden en noorden van het land.

Onze fietsvakantie Groningen start trouwens bij een Rustpunt, dat in dit geval is ondergebracht bij een sociale werkplek waar ook mensen met een beperking helpen. Lekkere Puro-koffie hebben ze er.

Het andere Rustpunt tijdens deze vakantie ligt in Houwerzijl en wordt gerund door Uilkje. Samen met het Rustpunt baat ze er ook een B&B uit en staan er een glamping kampeertent en een Pipowagen.

Wanneer we er met onze fietsgroepen toekomen, sleept ze meteen een hoop extra stoelen buiten.

Ik ben helemaal fan van Rustpunten.

Moest jij ze nog niet kennen en passeer je tijdens het fietsen of wandelen een Rustpunt-bord, stop dan eens en trakteer jezelf op wat lekkers.

De fietsvakantie Groningen en de Wadden komt zeker terug in ons aanbod 2026, inclusief de stops bij de Rustpunten.

En zo bereiden we ons feestjaar 2026 (10-jarig bestaan) verder voor.

Ik kan al verklappen dat we dit in februari 2026 starten met een vliegvakantie naar een nieuwe bestemming, waarover ik heel enthousiast ben. Uiteraard om te gaan fietsen en wandelen. Binnenkort meer.