Fietsvakantie Italië: San Remo en de Bloemenriviera

In mei 2025 won de 'Ciclovia della Riviera dei Fiori' (Fietsweg van de Bloemenrivièra) de oscar van mooiste fietsroute van Italië. De ruim 35 km lange fietsweg is zo goed als vlak en slingert zich langs de prachtige kust in de regio van San Remo (Ligurië). De prijswinnende fietsroute zit integraal in deze fietsvakantie, samen met andere heerlijke fietstochten in de regio. Onze happy host Gabriele - Gabri voor de vrienden - woont al jaren in Mol, spreekt uitstekend Nederlands en is van deze streek afkomstig. En hij houdt van fietsen, toont je de mooiste plekken en neemt je mee naar de beste adressen in zijn geboortestreek, inclusief de olijfgaarden van zijn familie.

Periode

  • Van 10 tot 17 maart 2027

Te reserveren vanaf 6 oktober

Deze vakantie is online te reserveren vanaf dinsdag 6 oktober 2026 om 10 uur en telefonisch vanaf woensdag 7 oktober om 9 uur.

Om gezelschappen van minstens 6 deelnemers de kans te geven om samen deze vakantie te beleven, kunnen zij een voorreservatie maken door ons te mailen op info@happyweekends.be met vermelding van je gegevens en wie met je meegaat. Voorreserveren kan tot maandag 5 oktober om 10 uur. Vervolgens maken wij alvast je reservatie aan en ontvang je de voorschotfactuur.

De Italiaanse Bloemenriviera

De Italiaanse Bloemenriviera, ook wel de Riviera dei Fiori genoemd, is een betoverende kuststrook in Ligurië, tussen de Franse grens en Genua, het verlengde van de Côte d’Azur maar dan op Italiaans grondgebied. Deze regio staat bekend om zijn milde klimaat, weelderige vegetatie en kleurrijke bloemen, vooral in de lente en zomer. De charmante badplaatsen zoals San Remo, Bordighera en Alassio trekken bezoekers met hun elegante boulevards, zandstranden en historische centra vol pastelkleurige huizen.

San Remo, beroemd om zijn bloemenfestival en muziekfestival, biedt ook prachtige tuinen en een klassevol casino. Voor natuurliefhebbers zijn er talrijke wandel- en fietspaden, zoals het panoramische fietspad over de oude spoorlijn tussen Ospedaletti en Imperia. De regio biedt ook culturele parels zoals middeleeuwse dorpjes (Dolceacqua, Cervo), musea en kerken met kunstschatten.

De Bloemenriviera is bovendien een culinair paradijs met Ligurische specialiteiten zoals focaccia, pesto en verse vis. Dankzij haar ligging dicht bij zowel zee als bergen is de streek ideaal voor een gevarieerde vakantie vol ontspanning, cultuur en natuur. Met zijn authentieke charme, mediterrane sfeer en bloemenpracht is de Bloemenriviera een topbestemming voor elke reiziger.

We organiseren deze fietsvakantie in maart, buiten de grote zomerhitte voorbij is, zo ook de zomerdrukte. Verwacht je aan temperaturen van rond de 20 graden. Drie dagen na ons vertrek wordt trouwens Milan – San Remo 2027 gereden.

De mooiste fietsroute van Italië 2025

Ter gelegenheid van Wereldfietsdag is de Ciclovia della Riviera dei Fiori eind mei 2025 verkozen tot mooiste fietsroute van Italië. Lees hier het artikel hierover op de site van de krant La Republica. Het fietstraject is ruim 35 km lang en loopt over een voormalige spoorbedding in de buurt van San Remo, meer bepaald tussen Ospedaletti in het westen en Imperia in het oosten. 

De Cycling Riviera is volledig autovrij en vlak, loopt door talloze tunnels en onderweg zijn er veel fietsvoorzieningen: drinkfonteinen, picknickbanken, uitzichtpunten,… We zagen bij de verkenning zelfs fitnesstoestellen voor wie aan het fietsen alleen niet voldoende beweging heeft. Het wegdek bestaat uit licht lopend asfalt.

Het merendeel van de tijd fiets je langs het azuurblauwe water van de Middellandse Zee, afgewisseld met passages door dorpen als Santo Stefano al Mare, San Lorenzo al Mare, Arma di Taggia, enz. Ook het drukkere San Remo bereik je via het fietspad op een comfortabele manier.

 

Onze happy host

Deze fietsvakantie wordt begeleid door Gabriele Manfredi. Gabri is afkomstig van een klein dorp in de buurt van San Remo, waar zijn familie nog altijd woont en er een olijfdomein heeft. Hij woont al ruim 10 jaar in Mol, waar hij eerst studeerde aan en nadien werkte op het SCK. In de Kempen leerde hij zijn vrouw kennen en intussen spreekt hij ook zeer goed Nederlands.

In zijn jonge jaren was hij wielrenner en nog altijd is hij een fervente fietsliefhebber.

Gabri kijkt er heel erg naaruit om je mee te nemen naar zijn geboortestreek, waar hij je de mooiste plekken en beste adressen zal tonen. En uiteraard de mooiste fietswegen, naast de bekroonde fietsroute. Verwacht je ook aan een bezoek aan het familiale olijfdomein.

Het fietsen

  • De eigenlijke fietsvakantie bestaat uit 3 fietsdagen. Deze fietstochten worden begeleid door onze reisleider Gabri.
  • Ongeveer 15 fietsers gaan de eerste 3 dagen fietsen met Gabri; de andere 15 fietsers de laatste 3 dagen. Op de middelste dag wisselen we dus de huurfietsen. Beide gezelschappen doen dezelfde fietstochten. We delen de groepjes in op basis van het tijdstip van je reservatie. Wie eerst reserveert, gaat de eerste 3 dagen fietsen. Tenzij je met andere deelnemers samen wil fietsen en dan regelen we dat.
  • We fietsen het volledige 37 km lange traject van de Cycling Riviera, wat volledig vlak is. Weg van de kustlijn zijn er enkele klimmetjes om mooie en authentieke Liturgische dorpen te bezichtigen. Hier vind je nog het echte Italiaanse bergleven. Voor een iets of wat geoefende fietser zijn de fietstochten perfect te doen. We bestempelen het fietsniveau: gemiddeld.
  • De dagelijkse route is 50 tot 60 km lang en telt niet meer dan 400 hoogtemeters. Onderweg is er meer dan voldoende tijd om locaties te bezoeken en een terrasje te doen.
  • In je reissom is een zeer goede e-bike voor 3 dagen inbegrepen. We fietsen met een Kalkhoff Endeavour 7.B Move. Voor iedereen staat dezelfde e-bike klaar in het hotel. Het gaat om een unisex-type, met een lage instap.
  • We fietsen in groep en dragen omwille van de veiligheid een fluovestje, dat we ter beschikking stellen.
  • Een fietshelm is in Italië niet verplicht voor volwassenen, maar raden we ten zeerste aan. Je fietshelm breng je van thuis mee.
  • Wil je naast de 3 begeleide fietstochten verder nog op eigen houtje gaan fietsen, huur dan voor 3 dagen extra een e-bike. Prijs: € 110. Reserveer die al meteen bij je boeking.

Ook wandelen

  • In je programma zijn 3 fietsdagen voorzien, maar daar blijft het niet bij. Onze reisleider heeft daarnaast ook nog eens 3 wandelingen klaar (tussen 10 en 15 km). Zo kan je op de niet-fietsdagen ook nog eens mooi gaan wandelen.
  • 2 wandelingen vertrekken bij het hotel, een 3de in de omgeving. Hiervoor worden taxi’s of openbaar vervoer geregeld. De prijs van dit vervoer is niet inbegrepen en betaal je ter plaatse.
  • Deze wandelingen zijn niet begeleid. Je ontvangt van onze happy host de nodige informatie om deze zelfstandig te doen. Kunnen navigeren op gps of smartphone is hierbij een handig hulpmiddel.
  • Sowieso kan je ook vanuit onze uitvalsbasis Santo Stefano al Mare kilometers vlak langs de kustlijn wandelen. En weer terug. Met voldoende terrassen en strandbars onderweg.

Ons hotel

  • We logeren in een prima 4-sterren fietshotel in Santo Stefano al Mare, een mooi kustdorp op een 10-tal kilometer van San Remo
  • De Ciclovia della Riviera dei Fiori passeert langs het hotel. Meer zelfs: via een poortje krijg je direct toegang tot de bekroonde fietsweg. Het hotel ligt precies in het midden van deze fietsroute.
  • Je kamer heeft airco, eigen sanitair met badlinnen en doucheproducten, koelkast, tv-toestel, bureau met stoel en voldoende stopcontacten. Die zien er iets anders uit als in België/Nederland, maar onze stekkers passen er perfect in.
  • Elke kamer heeft een eigen terras met een tafel en 2 stoelen. Alle kamers zijn op het gelijkvloers.
  • Overal in het hotel is gratis wifi.
  • Het hotel beschikt over een buitenzwembad waarvan je gratis gebruikmaakt. Ideaal voor na de fietstocht of op een dag dat je in het dorp zou blijven.
  • De huurfietsen staan ’s nachts in een afgesloten garage en worden hier weer opgeladen.
  • Ontbijten en dineren doen we in het hotelrestaurant. ’s Avonds wordt een 3-gangendiner aan tafel opgediend. Ook het ontbijt wordt aan tafel geserveerd. Je eitje met spek, yoghurt met fruit of tomaat-mozzarella worden à la minute bereid.
  • Het hotel ligt op 100m van het strand en vlakbij het charmante centrum van Santo Stefano.
  • Eigenaar Andrea is de vroegere wielertrainer van onze happy host Gabri. Beiden kennen mekaar al vele jaren. Moest er een probleem zijn, dan wordt dit ongetwijfeld snel opgelost.

Vluchten

Voor deze vakantie vliegen we vanop Zaventem (Brussels Airport) naar Nice. Je komt met eigen vervoer naar Zaventem. In Nice staat een autocar klaar die iedereen naar het hotel in de buurt van San Remo brengt.

Documenten

  • Geldige identiteitskaart
  • Euro
  • Europese Ziekteverzekeringskaart, te verkrijgen bij je ziekenfonds of in de ziekenfonds-app

Programma

  • 10 maart 2027

    11 uur: we verwelkomen je op de luchthaven in Zaventem (Brussels Airport). Als groep moeten we 2,5 uur op voorhand op de luchthaven zijn.
    13.35 -> 15.25 uur: vlucht Brussel – Nice met Brussels Airlines

    Dit zijn de uren zoals ze momenteel zijn meegedeeld door Brussels Airlines. Moesten die nog veranderen, dan laten we dit weten aan de deelnemers.

    Aansluitend bustransfer naar het hotel in Santo Stefano al Mare. Reken hiervoor op zo’n anderhalf uur.
    Aankomst in het hotel: inchecken en gevolgd door een 3-gangenmenu

  • 11 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt
    9.30 uur: start van de eerste begeleide fietstocht van Groep 1
    Mogelijkheid tot wandeling voor Groep 2
    ’s Avonds 3-gangenmenu

  • 12 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt
    9.30 uur: start van de tweede begeleide fietstocht van Groep 1
    Mogelijkheid tot wandeling voor Groep 2
    ’s Avonds 3-gangenmenu

  • 13 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt
    9.30 uur: start van de derde begeleide fietstocht van Groep 1
    Mogelijkheid tot een wandeling voor Groep 2
    ’s Avonds 3-gangenmenu

  • 14 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt
    Vanmorgen wisselen we de fietsen en gaat Groep 2 fietsen
    Mogelijkheid tot wandelen voor Groep 1
    ’s Avonds 3-gangenmenu

  • 15 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt
    9.30 uur: start van de tweede fietstocht van Groep 2
    Mogelijkheid tot wandeling voor Groep 1
    ’s Avonds 3-gangenmenu

  • 16 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt
    9.30 uur: start van de derde fietstocht van Groep 2
    Mogelijkheid tot wandeling voor Groep 1
    ’s Avonds 3-gangenmenu

  • 17 maart 2027

    ’s Morgens ontbijt en kamers vrijmaken
    Vrije voormiddag

    12 uur: vertrek met de autocar naar de luchthaven in Nice
    16.15 -> 18 uur: vlucht Nice – Brussel met Brussels Airlines

    Dit zijn de uren zoals ze momenteel zijn meegedeeld door Brussels Airlines. Moesten die nog veranderen, dan laten we dit weten aan de deelnemers.
    Terugkeer in Zaventem en einde programma

    Programma onder voorbehoud van wijzigingen

Daarom deze vakantie

  • Fiets over de mooiste Fietsroute van Italië van 2025
  • Bezoek San Remo en geniet van de charmante kustdorpen onderweg
  • Onze happy host neemt je met veel plezier mee naar zijn geboortestreek
  • Prima 4-sterren fietshotel met zwembad
  • Maak kennis met het familiale olijfdomein van onze happy host

Prijzen

€ 1.426 p.p. op een 2-persoonskamer
€ 1.698 voor het singlegebruik van een 2p-kamer (maximum 2 singles)

Naast de 3 georganiseerde fietstochten kan je ook nog 3 dagen extra een e-bike huren om op eigen houtje te gaan fietsen. Prijs: € 110/fiets. Bij te boeken bij je eigenlijke reservatie. Enkel dan.

Geen boekingskosten!

Maximum 30 deelnemers

Verzekering annulatie: 5,5% van de totale reissom
Verzekering reisbijstand, lichamelijk letsel en bagage: € 56 p.p. (€ 7/dag)
-> Verzekeringen zijn optioneel en enkel af te sluiten bij de reservatie. Nadien kan dit niet meer.

Zo reserveer je

Selecteer de vertrekdatum + klik op ‘Boek direct’, vul je gegevens in en druk op Verzenden.

Vervolgens ontvang je via mail een voorschotfactuur ter waarde van € 400 p.p. + eventuele verzekeringen. Je betaalt de factuur ofwel online (Bancontact, Visa, Mastercard, iDeal), ofwel via bankoverschrijving.

60 dagen voor vertrek volgt de saldofactuur.

Een 30-tal dagen voor vertrek ontvang je een mail met de verdere informatie.

Vertrekdatums
Beschikbaarheid
Happy Host
Prijs (vanaf)
Boeken
10 maart 2027
7 nachten
Beschikbaar
Gabriele Manfredi
€ 1426
Binnenkort beschikbaar

Happy Weekends doneert 1% van zijn inkomsten aan ontwikkelingsorganisatie Cunina.

Locatie

Beoordelingen

Ivo Van Gaal

Een van de betere fietsvakanties. Het hotel is technisch interessant voor het fietsen . Verwacht geen mooi uitzicht , verwacht geen gezellig zitje na het wandelen en/of fietsen. Wel een klein leuk zwembad voor baantjes zwemmen. Prima onderhouden kamers, een compleet ontbijt en 's avonds degelijke kost, met een honger gevoel van tafel .. vergeet het. Zeer goede huurfietsen 'Kalkhoff' dewelke iedere morgen netjes opgeladen klaar stonden door de goede zorgen van Gabri onze half Italiaans/Belgisch reisleider. Dit was mijn 16de Happy Weekend reisje op korte tijd en de eerste keer zonder de uitstappen afgeprint in de reismap te ontvangen, hopelijk wordt dit rechtgezet in de toekomst. De mogelijkheid om te fietsen onder begeleiding in een klein groepsverband is voor prioritair en ja deze keer perfect met 13 lieve mensen (12 en ik!) fietsen onder de hyperkinetische Gabri! De 35 km lange fietssnelweg langs de kust, met vele tunnels is een openbaring, het geeft de mogelijkheid om af te slaan naar de talrijke valleien. Waaronder de 'Cipressa, Poggio di Sanremo en een verrassing's klim. Deze vakantie scoort zeer hoog! Dankjewel Gabri en Paul. Ivo PS San Remo een sfeervolle stad.

17 september 2026

Hermans marleen

Gabri en al de mensen die ik heb leren kennen. Het was bovenal geweldig. Het eten was niet zoals thuis maar we hebben ons aangepast.

16 september 2026

Norma Frans

Heb een geweldige vakantie gehad! Met vooral om kennis te maken met onze toffe Gabri, zoveel kennis van de wandelingen fietsroutes. Maar ook aandacht voor ieder van ons! Grappig! Met als summum bezoek bij de super lieve ouders! Zo’n warme mensen, een hotel vergeet je misschien maar deze ervaring blijft! Mooie herinneringen aan Sanremo! Bedankt Gabri en Paul. Groetjes Norma

16 september 2026

Jean van langendonck

De gids was top, zeker met de fietstoeren. Het wandelen vonden we minder omdat we eigenlijk niet wisten dat je de routeyou moest hebben en kennen. Hotel was goed. Wij hebben zeker een goede vakantie gehad. Alle lof voor Gabri.

15 september 2026

Ludo & Sonia

Het was een zalige reis mooie fietstochten en wandel routes, super gezelschap , lekker eten goed fiets hotel . En onze reisleider (Gabri ) wat een fantastische mens elke vraag die je had loste hij met plezier op , we zijn zelfs verwelkomd in zijn ouderlijk huis door zijn ouders, maar zijn zangtalent daar was nog wat werk aan 🤣 Iedereen die nog mocht twijfelen voor deze reis te boeken: niet doen deze reis moet je beleefd hebben. Dit was onze reis dat we nooit zullen vergeten. Ludo & Sonia

15 september 2026

Paolo en Marleen

Hebben een heel fijne week gehad. Wandelen en fietsen( met uitstekende fietsen) in heel leuk gezelschap en vooral een fantastische gids Gabri. Beklimming van de Poggio en de Cipressa was een hele ervaring. Ook het bezoek aan de ouders van Gabri was geweldig. Heel fijne mensen!!! Verzorgd hotel en heel lekker eten! Wij hebben er enorm van genoten. Een echte aanrader!!!

27 maart 2026

Marleen De Vocht

Supertoffe week gehad ! Mooie fietstochten, wandeling , zelfs een avontuurlijke wandeling (TOP !), en ook een bezoek aan Sanremo op een regendag kon de pret niet bederven. Verzorgd hotel met lekker eten. Goede fietsen die steeds in orde waren. Een fantastische gids...Gabri is echt een topkerel, kent de omgeving uiteraard op z'n duimpje maar brengt alles op zo'n voortreffelijk amusante manier....als échte Italiaan... En wat een ontvangst bij zijn ouders. Zo'n warme mensen !! En last but not least : héél fijne mensen leren kennen. Vrienden voor het leven : nu (even) uit het oog maar zeker niet uit het hart !!! Ook dat is happy weekends !

23 maart 2026

Raf & Josanne Waeyaert – Maes

Super week vakantie gehad dankzij die onvermoeibare Happy-gost , Gabri Manfredi die als organisator, animator vol humor, begeleider en fietstechnieker, zijn gelijke niet heeft. Zeer goed hotel ook die Best Western Anthurium met uitstekende kamer en roomservice, reuze-ontbijt en een typisch Italiaans 3-gangenmenu als avondmaal. Die verwennerij zorgde wel voor flink overgewicht bij thuiskomst... Uitstekende e-bike ook die Kalkhoff Endeavour: enkel het zadel had comfortabeler gekund. Tenslotte echt nagenoten 's anderendaags van Milano- San Remo en die enig mooie Ligurische kust: de "capi" Cipressa en de Poggio waren bekend terrein. Grazie mille, Gabri ! Ciao en ... arrivederci !

23 maart 2026

Annulatievoorwaarden

Bij een annulatie door de reiziger gelden volgende annulatievoorwaarden:
+ je annuleert meer dan 60 dagen voor vertrek: je voorschot wordt ingehouden en we sturen geen saldofactuur
+ je annuleert tussen 30 en 60 dagen voor vertrek: je ontvangt een terugbetaling van 50% van je saldofactuur
+ je annuleert tussen 29 en 20 dagen voor vertrek: je ontvangt een terugbetaling van 25 % van je saldofactuur
+ je annuleert minder dan 20 dagen voor vertrek: helaas kunnen we je geen terugbetaling meer doen

Bij een annulatie door Happy Weekends:
+ we betalen je alle betaalde reissommen terug

Vanaf p.p. € 1426 Boek deze vakantie

Inbegrepen

  • Vluchten Brussel - Nice heen en terug met Brussels Airlines, incl. luchthaventaksen
  • 23 kg ruimbagage + een accessoire (handtas, laptoptas, rugzakje) dat mee in de cabine mag p.p.
  • 7 overnachtingen in een 4-sterrenhotel
  • 7x ontbijt
  • 7x 3-gangenmenu
  • Bustransfer van Nice Côte d'Azur Airport naar het hotel heen en terug
  • 3 begeleide fietsdagen, inclusief huur van een e-bike voor 3 dagen
  • CO2-compensatie voor de vluchten t.w.v. € 50 door de aanplanting van bomen via de Vlaamse organisatie Go Forest
  • Happy Weekends-begeleiding
  • BTW
  • Verbijfstaksen

Niet inbegrepen

  • Lunches en dranken
  • Verplaatsingen ter plaatse
  • Extra 3 dagen huurfiets e-bike
  • Toegangsgelden
  • Verzekering annulatie en reisbijstand