Lief Van de Perre
Een goed georganiseerde reis, hulpvaardige reisleiding en een toffe groep. Wel goede ondersteuning nodig van je E-bike
Tussen Straatsburg en voorbij Colmar loopt een route naar ons hart: de Route des Vins d'Alsace. Of in het Nederlands: de route van de Elzaswijnen. 170 km lang is die en je fietst voortdurend langs wijngaarden, door wijndorpen met vakwerkhuizen en langs terrasjes. Deze wijnroute van de Elzas vormt het groene lint van deze fietsvakantie. Onderweg bezoeken we Colmar en Straatsburg en drinken we natuurlijke lekkere wijnen.
De Elzas is een uitstekende bestemming voor recreatieve fietsers met dank aan de combinatie van afwisselende landschappen, uitstekende infrastructuur en een rijke cultuur. De regio beschikt over meer dan 2.500 kilometer goed onderhouden fietspaden, waarvan veel routes volledig verkeersvrij zijn. Daardoor is fietsen er veilig en toegankelijk voor gezinnen, senioren en minder ervaren fietsers.
Het landschap is bijzonder gevarieerd. Je fietst moeiteloos door vlakke wijngaarden langs de Rijn, schilderachtige dorpen met vakwerkhuizen en rustige landbouwwegen. Voor wie iets meer uitdaging zoekt, bieden de uitlopers van de Vogezen zachthellende routes met mooie panorama’s, zonder extreem steile beklimmingen.
Een grote troef is de bewegwijzering: fietsroutes zoals de Route des Vins d’Alsace en de internationale Rijnfietsroute (EuroVelo 15) zijn duidelijk aangeduid en logisch opgebouwd. Onderweg zijn er tal van rustpunten en terrassen waar je lokale specialiteiten en Elzasser wijnen kunt proeven.
Tijdens de druivenoogst in de Elzas (september) vieren dorpen de herfst met Federweisser, ook Vin nouveau genoemd, en knapperige Flammkuchen. Federweisser is jonge, gistende wijn: licht troebel, zoet-fris en bruisend, slechts kort verkrijgbaar. Hij wordt gekoeld gedronken, vaak uit eenvoudige glazen. Daarbij past Flammkuchen perfect: dun deeg, bestreken met fromage blanc, ui en spek, razendsnel gebakken in hete ovens.
7 uur: samenkomst bij onze autocarpartner Coach2Travel, De Brulen 47 in Arendonk, laden van de fietsen. Je auto kan op de afgesloten parking.
Rond 7.30 uur: vertrek
De autocar brengt ons tot in Barr, waar de fietsen worden uitgeladen. Meteen maken we kennis met de fietsroute van de Elzaswijnen, want over die panoramische route fietsen we zuidwaarts 35 km tot aan ons hotel.
Rond 17.30 uur: aankomst in het hotel en inchecken
19 uur: 3-gangenmenu
’s Morgens ontbijt
Vanuit het hotel fietsen we naar het historische Colmar, opnieuw over de Route des Vins d’Alsace. Colmar staat bekend voor zijn schilderachtige vakwerkhuizen, romantische grachten en met bloemen versierde vensters.
Na de middag maken we de fietslus van vandaag compleet met een passage door prachtige dorpen zoals Eguisheim, Riquewihr en Ribeauvillé. Afstand: zo’n 55 km
19 uur: 3-gangenmenu
’s Morgens ontbijt
We vertrekken vanuit ons hotel en via Selestat fietsen we naar de vlakke Rijnvlakte. We volgen het kanaal van de Elzas en fietsen zowaar even op Duits grondgebied. Na zo’n 62 km fietsen pikt de autocar ons weer op om ons terug naar het hotel te brengen
In de vooravond: wijnproeverij
19 uur: 3-gangenmenu
’s Morgens ontbijt en kamers vrijmaken
De autocar brengt ons naar Barr/Obernai, waar we de eerste dag toekwamen. Deze keer rijden we noordwaarts over de Route des Vins d’Alsace tot in Straatsburg. Hier doen we nog een kort stadsbezoek, lunchen we en intussen worden de fietsen weer geladen voor de terugrit naar huis.
Terugkeer in Arendonk in de loop van de avond
Het programma kan altijd worden aangepast
Mei + juli 2026
€ 697 p.p. op een 2p-kamer
€ 797 single
17 – 20 september 2026 (druivenoogst)
€ 729 p.p. op een 2p-kamer
€ 839 single
Annulatieverzekering: 5,5% van de reissom
Verzekering reisbijstand, bagage en lichamelijke ongevallen: € 56 p.p.
-> verzekeringen zijn optioneeel en enkel af te sluiten bij reservatie. Later is dit niet meer mogelijk.
Geen boekingskost!
Maximum 30p.
+ Druk op ‘Boek direct’, vul je gegevens in en druk op Verzenden.
+ Via mail ontvang je de voorschotfactuur van € 200 p.p. en eventuele verzekeringen. Je betaalt de factuur ofwel online (Bancontact, Visa, Mastercard, iDeal), ofwel via bankoverschrijving.
+ 60 dagen voor vertrek volgt een mail met de saldofactuur
+ Reserveer je minder dan 60 dagen voor vertrek, dan ontvang je meteen een totaalfactuur
+ 10 dagen voor vertrek ontvang je een mail met de praktische info.
Een goed georganiseerde reis, hulpvaardige reisleiding en een toffe groep. Wel goede ondersteuning nodig van je E-bike
Voor de eerste maal in groep langs de wijnroute! Een prachtige ervaring, een aanrader voor eenieder die wil genieten van de vergezichten over de wijngaarden en de passages door de
nog authentieke dorpen. De begeleiding door Nicky en Paul was super, ongedwongen en ze stonden altijd paraat. Met de gsm en de nodige bestanden op de fiets konden wij zonder enig probleem individueel toeren. Dank en zeker tot een volgende keer
Super eerste ervaring met jullie. Voor herhaling vatbaar. 👍
Heel leuke vakantie, een toffe groep , het was echt één groep. De begeleiding was ook top. Mooie ritten , best wa klimmen maar dat weet je dus. Afdalen zalig!
Goei hotel, proper, vriendelijk, snelle bediening, lekker eten. Een aanrader, voor mij en, ik heb er al vele gedaan, de tofste en leukste die ik gedaan heb. Ni vergeten, de buschauffeur, die ons altijd op tijd ophaalde en weer thuis bracht. zelfs iets achterna bracht dat vergeten was. Iedereen dus nogmaals bedankt.
Een eerste keer mee met happy weekends, wat gaat dat geven dacht ik…fietsen doe ik zowieso heel graag en best veel. Ik had niet kunnen denken dat alles zo perfect
georganiseerd is. Communicatie over alles was super Hotel was prima in orde Het weer was ons zeer goed gezind, alle dagen volop zon. Maar vooral de groep was één groot succes, samen trappen, samen happen, en samen ontspannen. Zeker voor herhaling vatbaar. DIKKE MERCIE aan de organisatie!
Was top. Bij vele andere reizen, evenementen en dergelijke is er heel dikwijls bij einde excursie, rondleiding: vergeet de gids, chauffeur, niet. Ik zou dit bij de prijzen van de
reizen vermelden: tips inbegrepen of bij elke reis een bedrag, eventueel vrijwillig, voor gids en chauffeur vermelden. Is maar een idee Paul, maar geeft iets meer duidelijkheid voor eenieder. Maar deze reis was in elk geval 10 op 10 Groetjes Pierre
NASCHIFT HW: bedankt voor de tip, Pierre!
Alles was prima, organisatie, leiding, hotel zeer mooie propere kamers, ligging. Top gezelschap, ongelooflijke goede correcte chauffeur, zeer propere bus. Er kan volgens ons niets verbeterd worden. XXXXX 5 STERRENXXXXX
Een fietsvakantie met mooie fietstochten (prima routebeschrijving gpx), een zeer goed hotel met mooie kamers en lekker eten. Over het groepsgebeuren kan ik niet veel zeggen gezien ik altijd alleen
heb gefietst. Een typisch volgzaam publiek. Reisleidster die van aanpakken weet.
Bij een annulatie door de reiziger gelden volgende annulatievoorwaarden:
+ je annuleert meer dan 60 dagen voor vertrek: je voorschot wordt ingehouden en we sturen geen saldofactuur
+ je annuleert tussen 30 en 60 dagen voor vertrek: je ontvangt een terugbetaling van 50% van je saldofactuur
+ je annuleert tussen 29 en 20 dagen voor vertrek: je ontvangt een terugbetaling van 25 % van je saldofactuur
+ je annuleert minder dan 20 dagen voor vertrek: helaas kunnen we je geen terugbetaling meer doen
Bij een annulatie door Happy Weekends:
+ we betalen je alle betaalde reissommen terug